Domů / Novinky / Co to je ten BAREFOOT?
Výrobci
Organic label - čistě přírodní produkt

Naše capáčky jsou 100% přírodní  a ekologický produkt:

- jehněčí useň, hovězí useň, kožešinka pravá ovčí, barvené potravinářským barvivem a plně šité v řemeslné dílně.

V souladu s evropskými normami EN71-3 (kůže bez chromu, absence toxinů)

Odběr novinek

Co to je ten BAREFOOT?

Capáčky kožené pro děti - BIBALOU - Co je to barefoot    V současné době je mezi maminkami velice skloňovaným tématem takzvané obutí barefoot. Termín pochází z angličtiny, přičemž bare znamená holý a foot zase noha, tudíž termín barefoot by se dal přeložit jako naboso.

Chodidla se skládají z řady nervových zakončení, svalů a šlach, a proto jsou velice citlivá. Přece jen, boty s tvrdou podrážkou a stlačující prsty nejsou pro děti zrovna ideální volbou. Pravděpodobně jste se už ne jedenkrát sama sebe ptala, co vašeho syna tak fascinuje na tom chodit naboso. Důvodem je, že právě přes chodidla vnímá drtivou většinu vjemů.

 

Proč není klasická obuv pro děti vhodná?

Ovšem chodidla je nezbytné chránit, protože ne všechny cesty jsou bezpečné. Zejména na ulici se mnohokrát stává, že se na chodnících nachází střepy, což by mohlo být pro ratolest nebezpečné. Obuv má chránit chodidla před takovými poraněními, nicméně módní tenisky, které koupíte v každém dětském obchodě, nepodporují přirozenou anatomii chodidla. Většinou jsou příliš úzké, jejich podrážka je tvrdá, a tím pádem se v nich dítěti chodí velice špatně. S nevhodně zvolenou obuví zakládáte dítěti na nemalé zdravotní potíže.

Zatímco barefoot botičky se vyznačují tenkou a ohebnou podrážku, absencí podpory klenby a dostatečně širokou oblastí pro prsty. Pravděpodobně se ptáte, proč je podpora klenby tak zlá. Jelikož se jedná o sval, jež by mělo vaše dítě trénovat, je nezbytné vyvarovat se podpěrám, protože klenba se netvaruje, ale posiluje se cvičením.

Barefoot boty také nemají podpatek, zpevněný kotník a pyšní se opravdu malou hmotností. Dítě ani necítí, že má na noze nějaké boty nazuté. S barefoot chozením se doporučuje začít už od malička, k čemuž slouží první obutí měkkými capáčky, které děti mohou obouvat i po celé dětství.

 

Po jakých barefoot botách sáhnout?

Pozor, není barefoot jako barefoot. Jelikož děti od narození mají místo klenby tukový polštářek a díky cvičení se tvoří klenba. Pokud klenbu nemá vytvořenou do 3 let, je to normální jev. Pokud starší dítě 3 let má stále ploché nohy, je vhodné takový problém řešit u fyzioterapeuta. Ploché nohy mohou způsobit změnu postavení kyčlí, které vedou nejen k bolesti zad a hlavy v dospělém věku. Jednou z nich je internetový obchod Bibalou, který prodává capáčky vyráběné ve Francii. V dané zemi se totiž apeluje na to, aby byly výrobky stoprocentně přírodní, a tím pádem nezatěžovaly životní prostředí. Barvy jsou potravinářské a rostlinné, tudíž se nemusíte obávat ani žádné chemie.