Domů / Novinky / Co udělat pro zdravý vývoj dětské nohy?
Výrobci
Organic label - čistě přírodní produkt

Naše capáčky jsou 100% přírodní  a ekologický produkt:

- jehněčí useň, hovězí useň, kožešinka pravá ovčí, barvené potravinářským barvivem a plně šité v řemeslné dílně.

V souladu s evropskými normami EN71-3 (kůže bez chromu, absence toxinů)

Odběr novinek

Co udělat pro zdravý vývoj dětské nohy?

Capáčky kožené pro děti - BIBALOU - zdravý vývoj dětské nohy, capáčky   

Co udělat pro zdravý vývoj dětské nohy?

Pořiďte svým dětem capáčky…

Malé děti, které lezou a zatím udělají jen pár krůčků, by neměly nosit boty s tvrdou podrážkou. Nožičky jsou v klíčové fázi vývoje a pro správné tvarování je dobré podporovat chůzi naboso. Jenže ponožky se mohou smekat a ťapkání s holýma nohama také není nejlepší variantou. Řešením mohu být kožené capáčky.

Zdravá chůze bez deformace nohou

Deformace dětských nohou mohou vypadat zdánlivě nevinně, ale později mohou zapříčit celou řadu pohybových obtíží. Rizikovými faktory jsou nevhodně zvolená a příliš těsná obuv u malých dětí. Vhodné není ani přetěžování dlouhou chůzí nebo stáním. Všechno má svůj čas a tělo se musí přizpůsobit na nový pohyb.

Dítě není zmenšený dospělý

Malé dítě rozhodně není zmenšeným dospělým a je chybou k němu takto přistupovat. Když malému dítěti, které je ve fázi batolení, koupíte malinké Nike tenisky pro trénování chůze doma, možná to bude vypadat stylově, ale vašemu dítěti to nic dobrého nepřinese. Dětská noha se vyvíjí a je potřeba přistupovat k celému procesu s patřičným respektem. Dochází k posilování klíčových svalových partií a postupnému růstu a zpevňování kostí. Ze začátku si dětské tělíčko musí zvyknout na nový pohyb a správně vytvarovat nohu. Aby se to správně povedlo, je vhodné pomoci tělu zdravou chůzí naboso.

Bezpečná imitace chůze naboso

Kožené capáčky Bibalou dětskou nohu netlačí a jsou vhodným řešením pro první krůčky. Kožená podrážka je protiskluzová a dostatečně chrání chodidlo před poraněním. Zároveň je ale ohebná přesně pro potřeby správného vývoje dětské nohy. Zdravá chůze s bosou nohou je podmíněna i dobrým tvarováním capáčků, které kopírují tvar nožičky a netlačí palec do nepřirozené polohy. Existují odlehčené letní i zateplené zimní capáčky. Předností značky Bibalou je využívání přírodních materiálů, což je dalším vhodným kritériem pro výběr správné první obuvi. Zpočátku by se mělo jednat o jedinou obuv malého batolete pro domácí nošení a později se capáčky mohou stát příjemnými bačkůrkami na doma či do školky. A barefoot moccs Bibalou zvládnou i vlídný terén venku.