Domů / Novinky / Jak správně koupit pro dítě boty
Výrobci
Organic label - čistě přírodní produkt

Naše capáčky jsou 100% přírodní  a ekologický produkt:

- jehněčí useň, hovězí useň, kožešinka pravá ovčí, barvené potravinářským barvivem a plně šité v řemeslné dílně.

V souladu s evropskými normami EN71-3 (kůže bez chromu, absence toxinů)

Odběr novinek

Jak správně koupit pro dítě boty

Capáčky kožené pro děti - BIBALOU - Jak správně koupit pro dítě boty    V prodejnách obuvi se setkáte s různým číslováním - EU, anglické, francouzské dle výrobce obuvi, které se liší velikostně nejen do délky, ale také do objemu.

V prodejně obuvi by vám měli nohy dítěte změřit ve stoje a hlavně obě chodidla, málokdy jsou obě nohy stejně velké. U dětí je nutné sledovat velikost růstu chodidla pravidelně dle věku.

Pamatujte si, že u dítěte do 6 let pravidelně každé 2-3 měsíce, mezi 6-10 rokem věku každé 3-4 měsíce, ve věku 10-12 let každé 4 měsíce a mezi 12-15 rokem každých 4-5 měsíců. Dítě musí mít obuv řádně padnoucí, s ohebnou podrážkou a s nadměrkem dle nejdelšího prstce a to 15mm, dospělému postačuje 10mm. Jinak tomu je s nadměrkem u capáčků pro děti, zde postačí 10mm. Velký nadměrek by způsoboval rolování špičky obuvi a docházelo by ke špatnému návyku chůze. Pamatujme si, že máme velkou zodpovědnost za správný vývoj dětské nohy.

Vhodnější je nakupovat obuv v odpoledních hodinách, kdy i zdravá noha lehce otéká a mírně se vlivem únavy svalů prodlužuje. Obuv by měla ihned padnout. Nazujte dítěti boty a ať se v nich řádně projde. Čekat, že se bota časem poddá je špatně. Většinou se noha otlačí a objeví se bolestivé puchýře, způsobené třením a tlakem nepadnoucí obuvi.

Obuv volte z přírodních materiálů. Každá noha se potí a nejvíce u dětí a hlavně v období dospívání, kdy by se mělo více dbát, aby prostor uvnitř boty byl suchý. Naše capáčky všechny tyto definice  splňují, capáčky Bibalou jsou ušité z přírodních materiálů - jehněčí a hovězí kůže, podšité jsou bambusovou bavlnou, která je antibakteriální a izolační. Naopak na chladnější dny jsou vyteplené pravou ovčí vlnou, která je vysoce hypoalergenní a tak je vhodná i pro silné alergiky! 

Bohužel naši dospívající nosí obuv celý den a hned ráno ji opět nazují. K čemu to vše vede - k plísním zprvu na pokožce a následně přechází na nehty. Co lze udělat, aby tomu tak nebylo? Přezouvat se, nechat obuv 24 hodin vyschnout, používat různé spreje nebo filtry do obuvi, bavlněné ponožky a hlavně dbát na dostatečnou hygienu nohou.

V některé obuvi je od výrobce vložena stélka trzv. komfortní vyjmutelná a pokud noha dítěte nemá ideální klenbu, můžete ji vyměnit za stélku individuální. Nezapomínejte, že pokud dítě nosí stélky, pak musíte vždy vybírat obuv s vyjímatelnou stélkou nebo obuv trzv. neutrální, kde možno stélku vložit. Vložení stélky a nošení stélky na zapracovanou stélku v obuvi vede k nástupu bolestí a nárůstu obtíží i ve vyšších etážích pohybového aparátu.