Domů / Novinky / Je potřeba i při "bosém" obouvání cvičit nožičky?
Výrobci
Organic label - čistě přírodní produkt

Naše capáčky jsou 100% přírodní  a ekologický produkt:

- jehněčí useň, hovězí useň, kožešinka pravá ovčí, barvené potravinářským barvivem a plně šité v řemeslné dílně.

V souladu s evropskými normami EN71-3 (kůže bez chromu, absence toxinů)

Odběr novinek

Je potřeba i při "bosém" obouvání cvičit nožičky?

Capáčky kožené pro děti - BIBALOU - cvičení dětských chodidel   

Naše děti nosí barefoot boty - capáčky a tak si jistě často kladete otázku, zda je nutné ještě cvičit?

ANO, doporučuji.

Noha roste a vyvíjí se, zvyká si stále na nové prostředí jako my, jako každý, jako Vaše dítě a vždy je lepší průběžný trénink, kdo je připraven a posílen, není ohrožen... u dětí je nejlepší cvičení formou hry, aniž bychom museli zavádět nutnost informovat dítě, že se jde nebo že musíme cvičit. Využijte kteroukoliv denní dobu, kdy se dítěti věnujete a máte na něj opravdu čas a chuť s ním trávit čas a hrát si.

 

 

 

Děti jsou stále v pohybu a ten nejpřirozenější je pro ně nejlepší - běhání, chození, skákání atd. Využívejte ke hraní motivaci napodobování zvířátek, přírody či pohádkových bytostí. Vzpomeňte na své dětství a vracejte se i se svými ratolestmi k dětským pohybovým hrám. Pro začátek vyzkoušejte chození po špičkách a ,, trhání'' ovoce ze stromu s nohama nahoru, kromě zapojení chodidel je zapojeno spoustu svalů důležitých pro stabilitu kotníku a současně i vzpřimovače a stabilizátory celého těla.

 

 

Další prospěšné hraní můžete vyzkoušet ve stoji proti svým dětem a házet si ve stoji na špičkách míčem, polštářem, plyšovou hračkou atd. A ať děti příliš neunavíme dlouhým organizovaním a sebe přílišnou koncentrací, berte vše jako hru a na závěr si za odměnu všichni lehněte a s nohami nahoru malujte sluníčka kroužením v kotnících.

 

(autor: Michaela Sirná, FB - Relaxujeme, bavíme se, jíme)