Domů / Novinky / Kritéria zdravotní nezávadné dětské obuvi
Výrobci
Organic label - čistě přírodní produkt

Naše capáčky jsou 100% přírodní  a ekologický produkt:

- jehněčí useň, hovězí useň, kožešinka pravá ovčí, barvené potravinářským barvivem a plně šité v řemeslné dílně.

V souladu s evropskými normami EN71-3 (kůže bez chromu, absence toxinů)

Odběr novinek

Kritéria zdravotní nezávadné dětské obuvi

Capáčky kožené pro děti - BIBALOU - první botičky pro děti   

Dětská bota

To, že dítěti máme koupit první boty až chodí samo venku na drsných a studených površích pravidelně, jsme se zmínili v minulém článku. Když Vaše dítě necháte chodit bosé, pomáháte mu tím zlepšit rovnováhu a koordinaci. Než děti začnou chodit nepotřebují v interiéru žádné boty, nechte je bosé, v ponožkách a nebo v kožených capáčkách, které chrání před chladem a případným zraněním.

Jakmile vezmeme dítě na jeho první vycházku ven, je čas na skutečné boty.

Jaká by měla mít správná kritéria zdravotní nezávadná dětská obuv?

Tvar

Především by měla mít správný tvar. Správná dětská obuv by měla mít prostornou kulatou špičku, která poskytuje dostatek místa pro prsty. Čím rovnější je vnitřní hrana obuvi, tím lépe, neboť palec je v přirozené poloze a není tlačen k ostatním prstům. Pozor na špičatý tvar obuvi, který způsobuje deformity prstů (vbočený palec, vybočený malík, kladívkové prsty).

                                                                                                                                  

 

naše capáčky Bibalou 

 

Materiál

Ten by měl být lehký a prodyšný. Měkká kůže nebo tkanina je nejlepší. Vyhněte se tuhé kůži, která může bránit vývoji nohou a syntetikům, které nedýchají. Capáčky Bibalou nejen, že jsou z měkké jehněčí kůže, ale navíc letní varianta je podšitá froté bavlnou pro větší pohodlí a aby se nožička nepotila, případně pot byl odveden směrem ven.

 

A nebo zimní varianta - zateplené pravou jemnou ovčí vlnou, která má vynikající vlastnost izolace - nožičku zahřeje a případný pot odvádí a tak capáčky Bibalou nestudí. Ovčí vlna je antibakteriální a tak je vhodná i pro silné alergiky!!! 

 

Podrážka

Měla by být protiskluzová, ohebná příčně a podélně a tloušťka max. 5 mm. Vpředu i vzadu by měla mít stejnou výšku, tedy bez podpatku. Bez zvižených prstů a bez klenby. Naše capáčky Bibalou mají dvojvrstvou bavlněnou stélku v letní variantě u velikostí pro ty nejmenší jako tlumící a izolační vlastnosti. V zimní variantě jsou k dispozici vyjímatelné stélky z ovčího rouna. Podrážka je z broušené hovězí kůže. Zimní varianta je dvouvrstvá oproti letní variantě.

Obuv pravidelně alespoň jednou za měsíc kontrolujte, zda-li dítě někde botička netlačí.

Kožené capáčky Bibalou splňují všechny specifikace zdravého obouvání - barefoot!