Domů / Novinky / Nohy v těhotenství a po porodu
Výrobci
Organic label - čistě přírodní produkt

Naše capáčky jsou 100% přírodní  a ekologický produkt:

- jehněčí useň, hovězí useň, kožešinka pravá ovčí, barvené potravinářským barvivem a plně šité v řemeslné dílně.

V souladu s evropskými normami EN71-3 (kůže bez chromu, absence toxinů)

Odběr novinek

Nohy v těhotenství a po porodu

Capáčky kožené pro děti - BIBALOU - Nohy v těhotenství a po porodu    Těhotenství představuje pro ženu radost a pocit naplnění, ale také velkou zátěž pro organismus. Tato zátěž se podepisuje nejen na vnitřních orgánech nebo zádech, ale i na nohách.

Nohy v těhotenství a po porodu

Těhotenství představuje pro ženu radost a pocit naplnění, ale také velkou zátěž pro organismus. Tato zátěž se podepisuje nejen na vnitřních orgánech nebo zádech, ale i na nohách. Změnou hormonální hladiny dochází ke zvýšení laxicity vaziva a tím k rozvolnění kloubů nohy a změně jejího postavení. Nárůst váhy má svůj podíl na strukturálních změnách, mezi které patří například zvětšení nohou nebo propad kleneb.

Z 2000 oslovených žen zaznamenalo změny na nohách během těhotenství celých 1031 žen a 969 žen změny nezaznamenalo. Z žen, které během těhotenství zaznamenaly změny uvádělo 974 zvětšení nohou (do šířky/délky). 166 žen uvedlo vytvoření patologie v oblasti příčné či podélné klenby. U 21 žen se během těhotenství objevily vbočené palce a u 10 z nich ještě kladívkové prsty.

Z průzkumu jsem zjistila, že drtivá většina žen své problémy neřeší a ty které ano, užívají ortopedické stélky, které mnohdy nejsou upraveny na míru. 21 žen uvedlo, že se snaží cvičit a hledají jiná řešení než jsou pasivní korekce formou vložek. V době několika měsíců po porodu, by se noha měla navrátit zpět do svého původního stavu.

Pokud tomu tak není, neměla by být žena k sobě lhostejná a navštívit odborníka, který po důkladném vyšetření a zhodnocení stavu stanoví diagnózu a určí ideální postup pro řešení daného problému.

 

Autor: Edita Cihlářová - fyzioterapeut, podolog

https://www.facebook.com/pages/category/Medical---Health/Edita-Cihl%C3%A1%C5%99ov%C3%A1-fyzioterapeut-podolog-2117703564911628/