Domů / Novinky / Proč je bosé obutí pro děti dobré?
Výrobci
Organic label - čistě přírodní produkt

Naše capáčky jsou 100% přírodní  a ekologický produkt:

- jehněčí useň, hovězí useň, kožešinka pravá ovčí, barvené potravinářským barvivem a plně šité v řemeslné dílně.

V souladu s evropskými normami EN71-3 (kůže bez chromu, absence toxinů)

Odběr novinek

Proč je bosé obutí pro děti dobré?

Capáčky kožené pro děti - BIBALOU - Proč je bosé obutí pro děti dobré?    Podologové a rehabilitační pracovníci dospěli ke stejnému závěru: chůze bosá je pro děti dobrá! Ale pro rodiče je těžké se neobávat, že dítě se nenachladí nebo zraní. Chladná podlaha a spodní strana chodidla je vystavena vnějším vlivům. 

PROČ JE BOSÉ OBUTÍ PRO DĚTI DOBRÉ?

Podologové a rehabilitační pracovníci dospěli ke stejnému závěru: chůze bosá je pro děti dobrá! Ale rodiče se obávají, že dítě se nachladí nebo zraní. Chladná podlaha a spodní strana chodidla je vystavena vnějším vlivům. Před prvním zážitkem - tedy kontaktu bosé nohy se zemí, byste jistě rádi chtěli porozumět výhodám chůze naboso. Důvody doporučení odborníků jsou různé, ale všechny důležité. Výzvou zůstává fyzický a psychomotorický vývoj vašeho dítěte.

Dejte si čas a zjistěte více, než obujete dítě do prvních pevných vycházkových bot. Tento velmi symbolický nákup může umocnit zážitek z objevování zahrady a první zkušenost chůze po rovné podlaze doma, ať už v pozitivním slova smyslu či negativním, záleží jakou cestu si vyberete.

Uvidíte, že capáčky Bibalou z měkké jehněčí kůže nabízí přechodné řešení, které respektují růst chodidel a potřeby dítěte.

 

Bosá chůze rozvíjí dětskou senzoriku
 

Naučit se chodit naboso stimuluje smysly. Dítě objevuje různé povrchy. Všechny tyto informace přispívají k jeho probuzení a vyzývají k jeho schopnosti přizpůsobit se. S každým krokem je pocit příjemný a vede jej ke zvědavosti poznávat okolí dál a dál. Noha spočívá na zemi a postupně spojuje nervovými zakončeními přímý kontakt se zemí, tak se dítě připravuje na rozvoj příčiny a následku samotné chůze.

Jeho první kroky dávají gravitaci nový význam. Díky těmto novým motorickým dovednostem je dosaženo úplné vzpřímené chůze. Tento krok vyžaduje řízenou koordinaci, abyste zvedli a postoupili o jednu nohu, pak druhou, aniž byste ztratili rovnováhu. Bez bot se vrozený reflex dokáže volně vyvíjet. Váha bot zpomaluje přirozenou chůzi a tuhost podešve snižuje pocity. Bosé dítě je tak vnímavější, protože jeho pohyb je přímý a bez omezení. Nahota chodidla vybízí každý prst, aby se rozbalil a hrál svou roli. Nervové impulsy navrácené z končetin nohou nastaví mentální schémata nezbytná pro budoucí motorické dovednosti dítěte.

I když se objeví nepříjemný pocit, způsobí to reakci dítěte, vyžádá si jeho vizuální pozornost a připraví koordinaci očí a nohou. Je jen na vás, abyste si připravili bezpečné prostředí, abyste snížili riziko zranění.

Nechte jej objevit novou dimenzi, v tomto prostoru prozatím prozkoumanou v jiném držení těla. V tomto věku, jde vývoj jeho inteligence ruku v ruce s jeho motorickými schopnostmi a prochází intenzivnějším vnímáním.

 

Bosá chůze stimuluje váš pocit rovnováhy

Bosé chůze zahrnuje a posiluje všechny svaly kolem chodidla. Tímto tréninkem se pak vytvoří tvar oblouku klenby nohy. Noha najde svůj rovnovážný bod. Muskuloskeletální rovnováha se vyvíjí přirozeně, bez omezení nebo odchylek. 

Noha uzavřená v pevné botě, může zkreslit nejen zážitek z poznávání okolí, ale může způsobit v dospělosti zdravotní problémy. V takových botách podešev omezuje práci chodidla, které prozkoumává s každým novým dotekem povrch země. Poškozená nebo deformovaná noha vede k problémům s držením těla a nejen těm, které způsobují nepohodlí a bolest během celého života. Následky se projevují v pánvi a páteři. Jak dítě roste, důsledky mohou nabýt zcela nové dimenze. I když osteopatie zlepšuje celkové držení těla, špatné návyky od mladého věku si nesou své. Také podologové upozorňují na klady bosé chůze rodiče dětí.


Během této delikátní fáze však není vždy možné zajistit dětem bezpečný povrch. I v domácím prostředí najdeme mnoho překážek pro bezpečnou chůzi a měkká dětská kožená obuv umožňuje respektovat svobodu chodidla a chrání ji před nepříjemným zážitkem.

 

Ručně šité capáčky pro přirozený vývoj chodidla
 

Dětské capáčky Bibalou jsou vyrobeny výhradně z kůže. Stejně jako druhá kůže poskytují pocity užitečné pro chůzi a je příjemné je nosit. Dětské kožené botičky sledují pohyb nohy, aniž by ji omezovaly. Flexibilní podešev zaručuje lehký a snadno zvladatelný pohyb chodidla.

Protiskluzová podrážka dává dítěti jistotu. Umožňuje mu objevovat tento nový způsob pohybu s maximální stabilitou při každém kroku, aniž by se vzdal prvotních pocitů chůze. Dětské capáčky poskytují pohodlí na každém kroku. Mohou být i zateplené.

Anatomická guma v kotníku udržuje botu na místě, aniž by tlačila do nohy. Vše pracuje s lehkostí, podšívka z měkké kůže nevyvíjí žádný tlak na nohu, případně je gumička dostupná, aby se mohla dle potřeb dítěte upravit. Samotná obuv nabízí dostatek prostoru, aby podpořila růst chodidla. Jejich ergonomie nestojí v cestě, aby mohl probíhat správný vývoj. Barevné postavičky na nártu vybízejí k objevování nohou. Spoustu zvířátek obývá svět Bibalou. :)

Dokonale vedou k samostatnosti, snadno se obouvají a krásně zdobí a také voní kůží a rychle se přizpůsobí. Nazouvají se jako ponožky.  Hvězdy a superhrdinové rychle nahrazují měkké a teplé tóny prvních bot. Ručně šité modely nabízejí dokonalé a originální povrchové úpravy.

Capáčky pro holčičky, stejně jako pro chlapce, se podílejí na své fantazii a doprovázejí je během jejich růstu. Capáčky Bibalou si můžete objednat od narození do šesti let. Chcete-li zvolit správnou velikost, podívejte se do našeho průvodce velikostmi.


Naboso chůze je méně riskantní než naučit se chodit v botách. Měkká kožená bota Bibalou představuje uznávanou alternativu, kterou přijali její tvůrci: ponechává volnost přirozeného pohybu a chrání je ve všech jejích průzkumech.