Domů / Novinky / Proč si vybrat neklouzavé dětské botičky?
Výrobci
Organic label - čistě přírodní produkt

Naše capáčky jsou 100% přírodní  a ekologický produkt:

- jehněčí useň, hovězí useň, kožešinka pravá ovčí, barvené potravinářským barvivem a plně šité v řemeslné dílně.

V souladu s evropskými normami EN71-3 (kůže bez chromu, absence toxinů)

Odběr novinek

Proč si vybrat neklouzavé dětské botičky?

Capáčky kožené pro děti - BIBALOU - Neklouzavé botičky, capáčky, ponožky    Často se mluví o protiskluzových dětských capáčcích: zveme vás k přečtení tohoto článku, abyste zjistili, jaké jsou výhody a proč se doporučuje rozhodnout se pro tento typ obuvi.
Proč si vybrat neklouzavé dětské botičky?
 

Miminko potřebuje své capáčky od prvních týdnů svého života do kočárků, nosítek či autosedaček a obzvlášťě, když začnou chodit do školky nebo chodit s maminkou ven. Jaké capáčky ale vybrat? A jak si můžete být jisti, že jsou vhodné pro potřeby dítěte? Často se mluví o protiskluzových dětských capáčcích: zveme vás k přečtení tohoto článku, abyste zjistili, jaké jsou výhody a proč se doporučuje rozhodnout se pro tento typ obuvi.

 


Co je neklouzavá dětská ponožka?

Známe protiskluzové ponožky pro dospělé, ale takové existují i ​​pro děti. Prvky na ponožce  umístěné na klenbě nohy umožňují lepší držení na zemi při pohybu bez bot. Nejlepším řešením pro miminko, je ale bezesporu výběr modelu kojeneckých capáčků s protiskluzovou podrážkou, jako je tomu u capáčků Bibalou.
Naše dětské capáčky jsou v mnoha ohledech podobné ponožkám, nabízí pohodlí a měkkost, ale také poskytují přilnavost, a tedy stabilitu. Když miminko dělá první krůčky nebo zkouší chodit za ruce ve stoje, je důležité vybrat ty správné capáčky. Pro toho, kdo se zatím pohyboval jen plazením nebo po čtyřech, je to opravdová výzva!
V Bibalou capáčkách je protiskluzový efekt dosažen díky pružné semišové podrážce navržené řemeslníky a našimi specialisty po dohodě s podology a pediatry. Přesně vzato se nejedná o ponožky, ale o opravdové botičky navržené pro pohodlí vašeho dítěte.
 
 

 
Jaké jsou výhody protiskluzových dětských botiček?
 
Dětské capáčky přispívají k pohodlí dítěte, ale také hrají roli v jeho vývoji, protože mu usnadňují objevování polohy ve stoje a pomáhají mu dělat první krůčky. Na Bibalou najdete dětské capáčky, které potřebujete. Neváhejte si prohlédnout náš katalog a přečíst si popisy našich modelů. Náš zákaznický servis je vám k dispozici, aby vám pomohl s výběrem a poskytl vám pečlivé a kompetentní rady.
Z výhod protiskluzových dětských capáčků musíme zmínit dobrý úchop na zemi, a to v období jeho života, kdy má dítě problém najít rovnováhu. Tím, že zabraňují většině pádů, capáčky Bibalou pomáhají dodat miminku sebevědomí. Jelikož se tyto měkké a poddajné kožené capáčky pohodlně nosí, dítě se je nesnaží sundávat a zvykne si na nošení malých botiček.
 
Protiskluzové capáčky mají také tu výhodu, že mají velmi pružnou semišovou podrážku. Ta dobře přilne k zemi a neklouže. Kopíruje tvar chodidla a umožňuje harmonický rozvoj plantární klenby a svalů. Tento bod je obzvláště důležitý, protože zahrnuje napodobování chůze naboso. Podologové ​​a pediatři jsou jednomyslní: dítě se nejlépe učí chodit v protiskluzových dětských capáčcích.

 

Jak protiskluzové dětské capáčky přispívají k bezpečnosti miminka?
 
Dětské capáčky používané v domácím prostředí vám umožní mít jistotu, že nohy vašeho dítěte jsou vždy dobře chráněny. Modely Bibalou jsou lehké, příjemné na nošení, snadno se obouvají i vyzouvají. Jejich velmi pružný svršek z přírodní kůže nabízí tvarovou stálost bez stlačování chodidla. Představuje výraznou ochranu před nečistotami nebo drsností země. Můžete také vzít miminko na nákup nebo zajít k babičce: zima mu nebude. Capáčky Bibalou jsou navrženy pro optimální ochranu dětských nožiček.
 
Když se dítě plazí, protiskluzová dětská botička mu umožňuje dobře koordinovat pohyby, spočívající na zemi. Nehrozí poranění prstů na nohou ani klenby. Stejně tak, když se začne chovat jako dospělí, potřebuje hodně jistoty a být nad věcí. Zde přichází na řadu koncept protiskluzových dětských capáčků. Díky hrubé, ale pružné podrážce je riziko uklouznutí výrazně menší. Bota dobře přilne k zemi a dítě se může o nohy opřít.
 
Pro dítě, které se učí dělat první krůčky, není nic horšího, než se bát, protože jeho botičky nenabízejí stabilitu. Pamatujte, že dítě se musí všechno naučit a že složité pohyby nutné pro chůzi ve stoje jsou jemné! Můžete jim to usnadnit tím, že jim dáte větší jistotu protiskluzovými koženými capáčky. Miminko tak těží z optimálního zážitku, při kterém se mohou ideálně rozvíjet jeho svaly a kosti.
 
 
Široký výběr protiskluzových capáčků na Bibalou

Francouzský specialista na obuv pro kojence a malé děti, Bibalou, vyvinul různé řady, pro léto i zimu. Hezké capáčky jsou vyrobeny řemeslným způsobem, z kvalitní kůže bez chemických úprav. Cílem je poskytnout miminku od narození bezpečné obutí, chránit ho před chladem, ale i špínou a umožnit mu naučit se pohyby potřebné pro chůzi a zároveň rozvíjet jeho koordinační schopnosti. Bibalou se opírá o názory podologů a pediatrů, kteří doporučují pružné capáčky imitující chůzi naboso.
 
Bezpečné a pohodlné kojenecké capáčky Bibalou v měkké kůži, se semišovou podrážkou, jsou velmi oblíbené pro své pestré barvy, vzory z dětské fantazie a snadné ovládání. Udělat první kroky ve společnosti lišky Gaspard, kočičky Nougat nebo dokonce opičky Coco znamená být ve veselém kolektivu zvířátek! Capáčky Bibalou si vaše dítě rychle osvojí a považuje je za věrné společníky. Jeho oblíbené zvířátko ho povzbuzuje v učení chodit a nutí ho objevovat svět, protože se ve svých protiskluzových botičkách cítí dobře a chráněno!