Domů / Novinky / První krůčky: 4 základní kritéria
Výrobci
Organic label - čistě přírodní produkt

Naše capáčky jsou 100% přírodní  a ekologický produkt:

- jehněčí useň, hovězí useň, kožešinka pravá ovčí, barvené potravinářským barvivem a plně šité v řemeslné dílně.

V souladu s evropskými normami EN71-3 (kůže bez chromu, absence toxinů)

Odběr novinek

První krůčky: 4 základní kritéria

Capáčky kožené pro děti - BIBALOU - První krůčky: 4 základní kritéria    Flexibilita obuvi ovlivňuje pohodu dítěte před tím, než se naučí chodit. Pohodlná, přirozeně se pohybuje a jde vpřed, aniž by utrpěla tuhost klasické podrážky. Měkká kožená podrážka nabízí naprostou svobodu pohybu.

První krůčky: 4 základní kritéria
 

První krůčky jsou zásadním krokem ve vývoji miminka. Za pár týdnů změní stav i postavu. Ve stoje na nohou se snaží udržet rovnováhu a krok za krokem ji nachází. Chůze ho zavede na cesty dětství, už to vlastně není miminko. Pro podporu jeho rychlého pokroku je důležité nabídnout mu veškerý potřebný komfort. Jde o to povzbudit jeho úsilí a vytrvalost v jeho snaze o autonomii. Lehkost kroku nabízí kožené měkké capáčky Bibalou. Chrání jeho nohy, aby se vyhnulo nepříjemným nehodám při jeho prvních cestovatelských zkušenostech. Reagování na jeho potřeby v něm vyvolává touhu růst. Měkká podrážka přispívá k jejich rozvoji a šetrně připravuje vertikální motoriku. Výběr správného modelu je proto zásadní. Zde jsou čtyři hlavní kritéria, jak mu koupit ty nejvhodnější capáčky.

 

Flexibilita obuvi ovlivňuje pohodu dítěte před tím, než se naučí chodit. Pohodlná, přirozeně se pohybuje a jde vpřed, aniž by utrpěla tuhost klasické podrážky. Měkká kožená podrážka nabízí naprostou svobodu pohybu. Dítě tak přejde z pozice po čtyřech do stoje bez nepohodlí. Prsty mají prostor pro rozvinutí a dítě se o ně může opřít. Flexibilita dětských capáčků hraje v této fázi vývoje klíčovou roli. Je proto vhodné zvolit pro miminko měkkou podrážku.

 

Bosý efekt dodává dítěti hybnost

Jemné kožené capáčky zachovávají přirozené vjemy na počátku psychomotorického vývoje miminka. Kůže nabízí efekt druhé kůže. Miminko má dojem, že se vyvíjí naboso. Oceňuje lehkost materiálu a měkkost měkkých kojeneckých capáčků. V chladném období tvoří podšívka kolem nohou teplý a prodyšný pocit. K potěšení z chůze s koženými capáčkami se přidává to, že vyráží sami do světa. Pohodlí dětských capáčků podporuje rozvoj motorických dovedností nejmenších dětí. Je proto důležité kupovat miminku botičky, které stimulují jeho touhu posouvat se vpřed.

 

Capáčky z měkké kůže pro rozvoj rovnováhy dítěte

Měkké kožené capáčky umožňují miminku, aby se skutečně opíralo o nohy. Díky přímému kontaktu se zemí přirozeně osvaluje kotníky a nožní klenbu. Krok se odehrává kousek po kousku. Stává se energičtější a dodává chůzi dítěte jistotu. Dynamický postoj mu nyní dává křídla. Prsty prozkoumávají zem a přirozeně nacházejí své místo. Každý přispívá k rovnováze pohybového aparátu. V ose každý sval plně plní své funkce a posiluje se každým dalším pokusem. Protiskluzová textura pod měkkou dětskou podrážkou jim dodává větší sebevědomí při objevování svého vesmíru, vzpřímeně na obou nohách. Volba měkké kožené obuvi se vyhne jakémukoli svalovému omezení a podpoří psychomotorický vývoj na počátku svislosti držení těla dítěte. Třetí kritérium, které je třeba respektovat, tedy není detail a je také předmětem doporučení podiatrů.

 

Capáčky respektující vývoj miminka

Prostor ponechaný pro prsty u nohou usnadňuje krevní oběh. Je důležité, aby obuv nikdy nebránila růstu kostí. Měkká podrážka zaručuje správný růst chodidla. Nezapomeňte zkontrolovat upevňovací systém. Musí sedět na chodidlo, aniž by příliš utahoval kotník nebo vyvíjel tlak na chodidlo. Měkké kožené capáčky s pružným kotníkem splňují všechny podmínky potřebné pro přirozený a harmonický vývoj dětské nožičky. Kůže chrání pokožku před alergickými riziky. Tento přírodní materiál nemá problémy s tolerancí pro citlivou pokožku batolat. Pro zdraví dítěte nezapomínáme vyloučit všechny škodlivé látky, jako je lepidlo. Měkká kožená podrážka se švy chrání vaše dítě a šetří jeho životní prostředí. Nákup vašich prvních vycházkových bot není triviální a vyžaduje zodpovědný přístup: připravit vás děti do světa, na ten, ve kterém se budete vyvíjet. Bibalou se od počátku zavázala k vytváření dětských capáčků navržených pro pohodu a dobré zdraví malých dětí.

S dětskými capáčkami Bibalou zaručeně nabízíme model přizpůsobený věku vašeho dítěte. Materiály i konfekce jsou studovány tak, aby zajistily pohodlí dítěte. Bibalou nabízí modely navržené tak, aby omezily dopad obuvi na její vyvíjející se morfologii. Capáčky Bibalou podporují harmonický růst jemných dětských nožiček. Umožnění dobrého muskuloskeletálního vývoje je jedním z našich hlavních cílů. Kombinace kvalitativních kritérií v Bibalou má za cíl nerušený psychomotorický rozvoj. Vstup do světa chůze probíhá jemně, krůček po krůčku, téměř sametovými krůčky... Jemné kožené capáčky doprovází každou fázi vývoje vloh miminka. V době prvních krůčků hraje nezastupitelnou roli. Umožňuje miminku objevit nový způsob pohybu bez omezení. Motorické dovednosti se přirozeně prosazují. Je proto normální přemýšlet nad výběrem obuvi, které dítěti nazouváte na nohy při jeho prvních krůčcích. 

4 základní kritéria, která je třeba zkontrolovat, jsou:

- flexibilita
- pohodlí
- svoboda pohybu
- bezpečnost


Capáčky Bibalou ověřují čtyři požadavky, které je třeba splnit. Podporují dítě v jeho snaze osvojit si chůzi, aniž by zasahovaly do přirozeného procesu učení. Jejich pohodlí stimuluje zájem dítěte o tento nový druh motorických dovedností. Rodiče ztrácí obavu v této fázi evoluce. Design dětských capáčků Bibalou spojuje pohodu a styl. Trendy modely nabízejí veškerý potřebný komfort pro dítě.