Domů / Novinky / Trénink a otužování nejen dětské nohy
Výrobci
Organic label - čistě přírodní produkt

Naše capáčky jsou 100% přírodní  a ekologický produkt:

- jehněčí useň, hovězí useň, kožešinka pravá ovčí, barvené potravinářským barvivem a plně šité v řemeslné dílně.

V souladu s evropskými normami EN71-3 (kůže bez chromu, absence toxinů)

Odběr novinek

Trénink a otužování nejen dětské nohy

Capáčky kožené pro děti - BIBALOU - Stezka bosou nohou, stezka naboso, chodník bosé nohy, bosá chůze   

Běžně děti učíme umýt si obličej, ruce, vyčistit si zoubky, ale správnému mytí  a péči o nohy věnujeme velmi málo času.

Nejlepší cestou ke zdravému způsobu života je nejen dostatečný pohyb, otužování ale také pravidelná péče a cvičení nožiček nejlépe chůzí naboso v přírodním terénu. Není-li zrovna vhodné počasí k procházkám v přírodě, zpestřete svému dítěti formou zábavy i domácí většinou nestimulující terén vytvořením tzv. simulovaného přírodního prostředí. Každá domácnost má doma nějakou krabici, do kterého můžete nasypat fazolky a spolu s dítkem na nich přešlapovat.

Noha si velmi rychle na vjemy stejného charakteru zvykne, a proto po týdnu vyměňte fazolky třeba za kaštany, drobné hladké kamínky, molitanové míčky a nožky otužujte. Když občas po sobě dítě své hračky neuklidí, nekárejte jej a začněte s ním přes hračky překračovat, z kostek postavte nožičkami věž, zkrátka trénujte chápavou funkci nohy, jako kdyby to byly ruce. Vytvořte malý chodníček z různého materiálu a povrchu, můžete postupně s přibývajícím věkem dítěte přidat švihadlo, balanční podložku a vytvořit tzv. opičí dráhu. Najednou zjistíte, jak je váš potomek šikovný a jak si rád bude nožičky trénovat. Dostatek podnětů přijímaných receptory povede k zlepšení celkového motorického vývoje a hlavně stability. Zde více než kdy jindy platí: "Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš."

 

Pro příznivce chůze naboso jsou připraveny speciální stezky a chodníčky. Pak vám možná přijdou vhod tipy na sdružení a kluby, které výlety naboso organizují. Patří k nim například Bosá turistika z Berouna. Každé pondělí v podvečer se koná bosá turistika Prahou. Mezi ty známější patří Kolonáda na Reistně nad Valticemi, která pokračuje na rakouské straně jako Barfußweg. Naboso můžete jít celou cestu anebo jen v některých místech – na zastaveních, kde se vaše šlapky seznámí s povrchem ze šišek, větších i menších kamenů, kůry, trávy nebo písku. Kromě toho tu na děti i dospělé čeká pár atrakcí – přírodní klouzačka, vratký most z dřevěných trámů, houbová překážková dráha, dřevěná lehátka nebo odpočívadla.

Bosá stezka vznikla v Brně Bosonohách na ulici Vzhledná v areálu sportovního hřiště, je celoročně otevřená a přístupná veřejnosti. Vstup je možný z ulice Vzhledná přes dětské hřiště.
Bosá chůze může poskytovat zcela nové hmatové podněty. Na šlapkách nohou jsou reflexní plošky celého těla, chůzí naboso dochází k jejich masáži.

Další tipy na stezky, které jsou vhodné bosou nohou a zároveň jsou i naučné, napíši v příštím článku. :)