Domů / Novinky / Důležitost dětských capáčků v zimě: Udržení malých nožiček v teple
Výrobci
Organic label - čistě přírodní produkt

Naše capáčky jsou 100% přírodní  a ekologický produkt:

- jehněčí useň, hovězí useň, kožešinka pravá ovčí, barvené potravinářským barvivem a plně šité v řemeslné dílně.

V souladu s evropskými normami EN71-3 (kůže bez chromu, absence toxinů)

Odběr novinek

Důležitost dětských capáčků v zimě: Udržení malých nožiček v teple

Capáčky kožené pro děti - BIBALOU - capáčky vhodné do chladného počasí    Když se blíží zima se sněhovou pokrývkou a mrazivými teplotami, ochrana vašeho dítěte se stává nejvyšší prioritou. Jejich nožičky se stále vyvíjejí a jsou

 

Když se blíží zima se sněhovou pokrývkou a mrazivými teplotami, ochrana vašeho dítěte se stává nejvyšší prioritou. Jejich nožičky se stále vyvíjejí a jsou obzvláště citlivé na chlad.

V tomto článku si vysvětlíme, proč je nezbytné je zakrývat, jak mohou být  kožené capáčky praktickým a pohodlným řešením a nakonec se podíváme na další tipy, jak zajistit tepelný komfort vašeho milovaného andílka.

 

Proč dětem v zimě zakrývat nožičky?

 

Dětem je nutné zakrývat nožičky, protože jsou zvláště citlivé na chlad kvůli několika faktorům:

Malé děti jsou docela křehké, pokud jde o boj se zimním nachlazením. Jejich svaly, které se stále vyvíjejí, nejsou skutečné stroje produkující teplo jako u dospělých. Jejich svaly hrají zásadní roli při generování energie k udržení optimální tělesné teploty, ale přitom se stále vyvíjejí.

Kůže našich nejmenších je navíc mnohem jemnější než naše, takže je náchylnější ke změnám teplot. Nabízí menší ochranu před chladem, a proto musíme dávat pozor, abychom jejich nožičky udrželi v teple.

Tepelné regulační systémy miminek ještě nejsou tak vyspělé jako u dospělých, takže jsou citlivější na teplotní extrémy.

Děti také tráví většinu času v klidu, což omezuje jejich schopnost produkovat tělesné teplo cvičením.

Abychom dokončili faktory, které povzbuzují rodiče k tomu, aby svým dětem zakrývali nohy, měli byste vědět, že kojenci mají méně účinný krevní oběh, aby si udrželi vysoké tělesné teplo kvůli svému oběhovému systému, který ještě není plně vyvinutý.

Všechny tyto prvky dělají z měkkých kožených capáčků praktické a pohodlné řešení pro udržení dětských nožiček v teple.

 

Capáčky z měkké kůže, praktické a pohodlné

 

Aby bylo vašemu andílkovi zaručeno pohodlí, tým Bibalou vám doporučuje, abyste si vybrali měkké kožené kojenecké capáčky, které jsou šetrné k jejich pokožce a podporují růst jejich nožiček.

Perfektní řešení pro nožičky vašeho miminka

Tyto měkké kožené capáčky dodají vašemu miminku pocit optimální lehkosti, jako by chodilo naboso. Jejich nošením umožňujete miminku přirozený pohyb bez jakýchkoliv překážek. Navíc jeho nožičky mohou volněji rozvíjet svaly, čímž se přiblížíte k jeho dlouho očekávaným prvním krůčkům.

Vězte také, že když je dítě v pohodě, má obecně dobrou náladu. Proto mohou být capáčky z měkké kůže skvělým způsobem, jak se vyhnout, nebo alespoň zkrátit, chvilkám pláče. Flexibilita kůže umožňuje vašemu dítěti pohybovat nohama, jak se mu zlíbí, což pomáhá tento problém vyřešit.

Podšité capáčky 

Další výhodou těchto capáčků je jejich tepelná regulace. Kůže nabízí vynikající ventilaci pokožky, čímž se přizpůsobí všem klimatickým podmínkám. V horkém počasí udržuje nohy vašeho dítěte v chladu, zatímco v zimě je udržuje v teple. Můžete je tedy používat v každém ročním období, i když velikost miminka se může rychle měnit.

Protiskluzové capáčky

Pokud jde o bezpečnost, mnoho kožených capáčků má protiskluzovou podrážku. Je důležité zdůraznit, že přírodní kůže nepředstavuje žádné riziko pro pokožku vašeho miminka.

Praktické capáčky pro novorozence

Obecně platí, že kožené capčáky pro miminka jsou navrženy tak, aby se snadno nazouvaly a zouvaly. Přizpůsobí se všem tvarům nohou, ať už malým, baculatým, tenkým, dlouhým nebo širokým. Po nasazení zůstanou na svém místě, pokud jste zvolili správnou velikost.

Kůže se navíc snadno čistí, takže se nemusíte bát skvrn. Tyto capáčky se také snadno vejdou do tašky, aniž by zabíraly mnoho místa.

Objevte naši řadu dětských capáčků z měkké kůže s kožešinou, které jsou ideální pro udržení malých nožiček v teple během zimy!

Pokud navíc nastane období prvních krůčků, neváhejte se podívat na náš článek, který vás provede výběrem capáčků pro první krůčky vašeho miminka.

 

Jak chránit dětské nožky před chladem? 

 

Abyste zajistili svému miminku tepelnou pohodu, a to i v mrazivém počasí, zde je několik praktických tipů, které je třeba přijmout s něžností:

Vyberte si vhodné capáčky:

Vyberte si capáčky vyrobené z měkké kůže, vlny nebo organické bavlny, které poskytují výjimečnou tepelnou izolaci a zároveň umožňují pokožce dýchat. Ujistěte se, že perfektně sedí na nožičkách vašeho děťátka, aniž byste je nadměrně utahovali, aby nebránily jemné cirkulaci krve.

Překryjte vrstvy:

Kromě capáčků můžete přidat tenký pár bavlněných ponožek, abyste zvýšili hřejivost desetinásobně. Ujistěte se, že tyto ponožky jsou měkké a dobře padnou. Neměly by být příliš těsné ani příliš volné.

Vyhněte se syntetickým materiálům:

Vyhněte se capáčkům vyrobeným ze syntetických materiálů, protože mohou podporovat hromadění vlhkosti a pocení, čímž riskujete ochlazení nožiček vašeho malého pokladu.

Předehřejte capáčky:

Než vklouznete nožičkami svého dítěte do těchto malých capáčků, předehřejte je tak, že je na několik minut držíte v blízkosti jemného zdroje tepla, jako je radiátor. Tímto způsobem zajistíte, že dětská nožičky jsou již od začátku obouvání v jemném teple.

 

Udržet nožičky vašeho miminka v zimě v teple je zásadní pro jeho pohodu a zdraví. Capáčky z měkké kůže jsou praktickou a pohodlnou variantou pro zajištění tepelného komfortu. Navíc podle tipů sdílených v tomto článku můžete vytvořit útulné a příjemné prostředí pro vaše drahé ratolesti během zimního období. Pamatujte, že každá maličkost se počítá, aby bylo vaše dítě šťastné, a to začíná teplými nožičkami.